Достапни линкови

logo-print

Консултации за состав на новата влада на Црна Гора


Претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ денеска ги продолжува консултациите со лидерите на парламентарните партии за состав на новата влада по оставката на Мило Ѓукановиќ. Кандидат за мандатар е Игор Лукшиќ од владејачката Демократска партија на социјалистите. Манатарот би требало да биде одреден денеска, а составот на новата влада се очекува во наредната недела.
XS
SM
MD
LG