Достапни линкови

logo-print

Асанж стравува дека ќе биде убиен во САД


Основачот на „ВикиЛикс„ Џулијан Асанж стравува дека ќе биде убиен во американски затвор, доколку биде екстрадиран во САД, каде се соочува со обвинениа за шпионажа. Во интервју за британскиот „Гардијан“ Асанж изјави дека би било „политички невозможно“ да биде екстрасдиран, додавајки дека неговата судбина „лежи во рацете на британскиот премиер Дејвид Камерон“
XS
SM
MD
LG