Достапни линкови

logo-print

ООН за изборите на Брегот на слоновата коска


Генералното собрание на Обединетите нации ја препозна како официјална победата на Аласан Оутара на претседателските избори на Брегот на слоновата коска. Неговиот противник и досегашен претседател Лаурент Гбагбо до сега одбиваше да отстапи од функцијата.
XS
SM
MD
LG