Достапни линкови

logo-print

Во Британија починале 24 луѓе од вирусот Х1Н1


Најмалку 27 луѓе починале во Бритaнија од грип откако почна сезоната во октомври. Последните податоци на британска агенција за здравствена заштита покажуваат дека 24 од нив биле заразени со вирусот Х1Н1 додека останатите тројца пациенти биле болни од грипот познат како тип „Б“. Минатагодина беше прогласена пандемија на вирусот Х1Н1
XS
SM
MD
LG