Достапни линкови

logo-print

Турција домаќин на регионален економски самит


Самите во Истамбул

Самите во Истамбул

Денеска во Турција се оддржува регионален економски Самит на кој учествуваат лидерите на Иран, Авганистан, Пакистан, Азербејџан, Казахстан, Киргистан, Таџикистан, Туркменистан и Узбекистан. Лидерите на самитот ќе разговараат за подобрување на трговијата и економскиот развој.
XS
SM
MD
LG