Достапни линкови

logo-print

Експлодира бомба во шведската амабасада во Рим


Италијанското министерство за надворешни работи соопшти дека експлодирала бомба во Шведската амбасада во Рим. Медиумите јавуваат дека еден од вработените во амбасадата е ранет при отварањето на пакетот во кој била ставена бомбата. Повеќе детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG