Достапни линкови

logo-print

Во Виена уапсени 69 лица од македонскиот синџир за дрога


Во акција на австриската полиција во Виена се уапсени 69 лица за кои постои сомневање дека се дел од македонскиот синџир на трговија со дрога.
Според австриската полиција, станува збор за десетина рации и за една од најголемите полициски операции во Европа.
Во Скопје вчера беше објавено апсење на 29 лица поврзани со трговија со дрога во Скопје, Велес, Гевгелија и Свети Николе во операција наречена Диригент.
XS
SM
MD
LG