Достапни линкови

logo-print

Човек се фрли од балкон на романскиот парламент


Еден човек се фрли од балконот на романскиот парламент кога премиерот Емил Бок го почна својот говор пред гласањето за недоверба. Кога се случнал извикот Бок и други пратеници потрчале кон човекот, кој е во болница и се наоѓал во стабилна состојба. Лицето носело маица на која пишувало „ Вие ја убивте нашата иднина“.
Гласањето за доверба беше барано поради економската криза во Романија.
XS
SM
MD
LG