Достапни линкови

logo-print

Израелскиот Претседател Перез го прими Трајко Вељановски


Шимон Перес

Шимон Перес

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски се сретна со изралескиот претседател Шимон Перес
На средбата тој го поканил шефот на израелската држава да ја посети Македонија и да присуствува на отворањето на Меморијалниот центар на холокаустот во Скопје што треба да се случи во март, идната година.
Со средбата со Перес, Вељаноски ја завршува официјалната посета на Израел.
Вељаноски имаше средба со спикерот на израелскиот Кнесет Реувен Ривлин, а заедно со македонската собраниска делегација го посетија израелскиот Парламент и имаа разговори со своите колеги од групата за соработка
XS
SM
MD
LG