Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореја започна големи воени вежби


Жолто Море - јужно корејски брод

Жолто Море - јужно корејски брод

Јужна Кореја денеска започна големи воени вежби со цел да ја покаже својата сила во време на големи тензии со Северна Кореја. Вежбите се одвиваат во Похеон, регион меѓу Сеул и демилитаризираната зона.
Пјонгјанг ги критикуваше копнените и поморските вежби кои пак, започнаа вчера, но се воздржа од закани дека ќе возврати со напад.
XS
SM
MD
LG