Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореја најави нова воена вежба


Во Јужна Кореја ќе биде одржана досега најголемата воена вежба со употреба на боева муниција, соопшти претставник на армијата. Новата воена вежба ќе биде на 20 километри од границата со Северна Кореја. Вежбите вклучуваат стотици трупи како и тенкови и хеликоптери. До вежбата доаѓа по еден месец од ракетниот напад на северна Кореја врз остров во Јужна Кореја во кој загинаа четири лица.
XS
SM
MD
LG