Достапни линкови

logo-print

Медведев се надева дека Сенатot ќе го ратификува СТАРТ


Рускиот претседател Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска изрази надеж дека американскиот Сенат ќе го ратификува договорот познат како СТАРТ.
Медведев, кој престојува во Мумбаи, Индија изјави дека доколку Русија не успее да го пронајде своето место во заедничката антиракетна одбрана на НАТО и Русија тогаш во наредниве три до 5 години ќе следува донесување на тешки одлуки и за двете страни.
XS
SM
MD
LG