Достапни линкови

logo-print

МВР спроведува акција за „ Франкфуртска мафија“


Македонската полиција денеска спроведува акција за разбивање на синџир со трговија на дрога. Ова го потврди минитерството за внатрешни работи. Македонските медиуми јавуваат дека акцијата се спроведува во неколку градови во Македонија и дека приведени се 30-тина луѓе кои се осомничени за поврзаност со таканаречената „ Франкфуртска Мафија“.
XS
SM
MD
LG