Достапни линкови

Хашим Тачи ќе соработува во истрагата


Хашим Тачи

Хашим Тачи

Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека нема што да крие во врска со обвинувањата за трговија со човечки органи и оти целиот случај треба да го испитаат меѓународната заедница и косовските власти. Тачи во интервју за агенцијата Асошиетед Прес изјави дека извештајот на Дик Марти е директен удар врз процесот на преговори меѓу Србија и Косово.
XS
SM
MD
LG