Достапни линкови

logo-print

OН за човековите права во Иран


Генералното собрание на Обединетите нации усвои резолуција со која се критикува состојбата со заштитата на човековите права во Иран. Притоа посебно се изразува загриженост поради примената на тортура, нехумани казнувања и извршување смртни казни и врз малолетници.
XS
SM
MD
LG