Достапни линкови

logo-print

Подготвителна седница за цената на струјата


Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одржи подготвителна седница на која заедно со претставници на енергетските компании ќе се расправа за цената на електричната енергија во Македонија од 1 јануари идната година. Конечната одлука ќе биде донесена в понеделник. Се очекува цената на електричната енергија да биде зголемена за 6,36 насто. Регулаторната комисија в петок ќе одржи подготвителна седница и за топлинската енергија.
XS
SM
MD
LG