Достапни линкови

logo-print

ЕУ ќе воводе построги прописи за аеродромите


Патници спијат на терминал на лондонски аеродром

Патници спијат на терминал на лондонски аеродром

Еврокомесарот за транспорт Сим Калас најави дека ЕУ ќе спроведе построга регулација по неуспехот на аеродромите да се справат со зимските услови. Тој додаде дека новите аеродромски прописи ќе бидат објавени пред почетокот на летото. Калас изјави дека за ова деновиве ќе разговара со претставниците на аеродромите. Во меѓувреме илјадиници патници веќе четврти ден се заглавени на аеродромите низ Европа поради снегот и ниските темпертури.
XS
SM
MD
LG