Достапни линкови

logo-print

Адвокатите на Санадер ќе бараат ослободување со кауција


Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер во придружба на полицаец

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер во придружба на полицаец

Виенското обвинителство потврди дека денеска пристигнала кривичната пријава за поранешниот хрватски премиер Иво Санадер за перење пари. Адвокатот на Санадер Горан Суиќ изјави дека наскоро во договор со неговиот австриски колега ќе побарат од судот ослободување на Санадер со кауција. Повеќе детали не е соопштено за случајот.
XS
SM
MD
LG