Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја нема да возврти на воената вежба на Јужна Кореја


Воената вежба на Јужна Кореја

Воената вежба на Јужна Кореја

Северна Кореја соопшти дека нема да возврати на денешните воени вежби на Јужна Кореја покрај границата. Во меѓувреме, новинските агенции јавуваат дека официјални лица на Северна Кореја разговарале со американскиот специјален пратеник Бил Ричардосон и прифатиле да продоложи меѓународна истрага за контроверзната нуклеарна програма. Војската на Јужна Кореја,денеска соопшти дека одржа 90 минутни-артилериски вежби на островот Јеонгпиеонг.
XS
SM
MD
LG