Достапни линкови

logo-print

Протест на вработените во јавниот транспорт во Грција


Вработените во јавниот транспорт во Грција денеска ќе излезат на 24 часовен штрајк, поради плановите на владата за намалување на платите и за преструктурирање на секторот. Нема да протестираат само возачите на автобуси, а утре вработените во сите видови транспорт ќе прекинат со работа четири часа, додека пак во среда 24 часа нема да се движат никакви транспортни средства.
XS
SM
MD
LG