Достапни линкови

logo-print

Масовна гробница во Ирак


Ирачката армија денеска пронајде масовна гробница во северниот дел на Мосул во која биле закoпани 11 луѓе за кои се верува дека се убиени во 2005-тата година. Полицијата соопшти дека гробницата се наоѓа на 350 километри северно до Багдад. Во 2005-тата година поголем дел од таа областа беше контролирана од бунтовниците.
XS
SM
MD
LG