Достапни линкови

Најмалку 4 војници загинале во Авганистан


Воениот центар во Кундиз, Авганистан

Воениот центар во Кундиз, Авганистан

Авгнистанските власти соопштија дека денеска бунтовници го нападнале Центарот за воено регрутирање во северниот дел на Авганистан. Во соопштението е наведено дека најмалку 4 авганистански војници се убиени при обидот на бунтовниците да ја преземат контролата на еден дел од зградата.

Во меѓувреме бил нападнат и началникот на локалната полиција во Кундуз.
XS
SM
MD
LG