Достапни линкови

logo-print

Се преврти брод во близина на Бангладеш


Најмалку 35 луѓе загинале синоќа при превртување на брод во близина на североисточниот дел на Бангладеш,соопштија локалните власти. Спасувачките служби соопштија дека од вода до сега извлекле 35 тела,од кои поголемиот дел се жени и деца. Несреќата се случила при судар на патнички со товарен брод.
XS
SM
MD
LG