Достапни линкови

logo-print

Путин не се откажува од лидерството на следните избори


Рускиот премиер Владимир Путин кој одговара на граѓански прашања

Рускиот премиер Владимир Путин кој одговара на граѓански прашања

Рускиот премиер Владимир Путин одби да биде отфрлен од врвот на листата на неговата владеачка партија Обединета Русија за наредните парламентарни избори. Ова го изјави Путин на време на интервјуто на државната телевизија, јавува новинската агенција РИА. Изборите кои ќе се оддржат догодина се сметаа за своевиден тест за претседателските избори кои се закажани за 2012 година.Претходно Путин и Дмитри Медведев се договорија да се согласат со изборот на партијата за кандидат за претседателските избори со цел да не се натправаруваат меѓусебе.
XS
SM
MD
LG