Достапни линкови

logo-print

Нови напади со беспилотни летала во Пакистан


Во три напади извршени со американски беспилотни авиони во пакистанската провинција Кибер која се граничи со Авганистан, загинале 24 милитанти. Нападите, како што јавуваат агенциите, биле извршени едноподруго во рок од три часа. Во меѓувреме, неименуван американски воен претставник изјави дека ЦИА го повлече нејзиниот главен претставник во Пакистан по зачестените закани за неговиот живот.
XS
SM
MD
LG