Достапни линкови

logo-print

САД ги дематираат тврдењата на Викиликс


Американското министерство за одбрана ги отфрли наводите дека човекот кој работел во тоа министерство, а е осомничен за истекување информации во Викиликс бил злоставуван во затвор во близина на Вашингтон каде што очекува судски процес. Во извештаите се наведува дека Бредли Менинг дневно минувал 23 часа во самица од шест квадратни метри. Според министерството, тој ги уживал истите права како и другите затвореници.
XS
SM
MD
LG