Достапни линкови

logo-print

Нови закани од Северна Кореја против Јужна


Северна Кореја се закани дека ќе ја нападне Јужна доколку се одржи планираната воена вежба во Јужна Кореја со боева муниција. Пјонг Јанг соопшти дека овој пат нападот би бил многу посилен од оној во минатиот месец. Министерството за одбрана на Јужна Кореја соопшти дека вежбата ќе се одржи од 18-ти до 21-ви овој месец, без оглед на заканите од Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG