Достапни линкови

logo-print

Упасен човек кој избодел четиринаесетмина во Јапонија


Еден човек бил уапсен во Јапонија по обид за убиство на железничка станица, соопштија од полицијата. Најмалку четиринаесетмина биле повредени во нападот кој се случи на 40 километри од Токио. Државната телевизија јави дека напаѓачот се качил на автобус и ги нападнал патниците.
XS
SM
MD
LG