Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Кина во посета на Пакистан


Премиерот на Кина Вен Џибао

Премиерот на Кина Вен Џибао

Кинескиот премиер Вен Џибао денеска треба да пристигне во Пакистан. Цел на неговата посета е зајакнување на трговската размена меѓу двете земји.
Предвидено е потпишување на договори „тешки“ 14 милијарди американски долари.
Вен патува за Исламбад по дводневна посета на Индија, каде потпиша трговски договори вредни над 16 милијарди американски долари.
XS
SM
MD
LG