Достапни линкови

logo-print

Путин повика на меѓуетничка толеранција


Рускиот премиер Владимир Путин кој одговара на граѓански прашања

Рускиот премиер Владимир Путин кој одговара на граѓански прашања

Меѓуетничките судири во Москва се испровоцирани од неодговорните постапки на властите. Ова го изјави денеска рускиот премиер Владимир Путин одговарајќи на граѓански прашања во телевизиска емисија.Тој повика на меѓунационална и меѓуетничка толеранција. Повеќе од 1300 луѓе беа уапсени синоќа во Москва како обид да се спречат поголеми судири меѓу ултранационалисти и бандите од руските муслимански републики.
XS
SM
MD
LG