Достапни линкови

logo-print

Германија догодина ќе почне повлекувањето војници од Авганистан


Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле пред Парламентот изјави дека до крајот на наредната година ќе го започне намалувањето на германските војници во Авганистан. Германија има 4500 војници во Авганистан со што е трета земја по број на војници.До сега во Авганистан загинале 44 германски војници.
XS
SM
MD
LG