Достапни линкови

logo-print

САД постигнал напредок во Авганистан


Соединетите американски држави направиле значаен напредок во Авганистан во изминатава година во пресрет на почетокот на најавеното намалување на странските сили во земјата. Ова е дел од извештајот за стратегијата на претседателот Барак Обама што го објави Белата Куќа. Во извештајот е наведено дека голем број Талибанци се уапсени но состојбата во Авганистан се уште е „кревка “. Извештајот се однесува на последниве два месеца.
XS
SM
MD
LG