Достапни линкови

logo-print

Путин одговара на прашања преку ТВ


Рускиот премиер Владимир Путин го започна одговорањето на прашања на граѓани во директен телевизиски пренос. Притоа тој потенцира дека Русија во оваа година со забележан пораст од 3,8 насто успела да излезе од економската криза. Тој се заложи за поцврсти мерки во справувањето со растечките етнички тензии во земјата. Неговите советници ја отфрлаат можноста Путин да се изјасни дали планира повторно да се кандидира за претседател на Русија на изборите догодина.
XS
SM
MD
LG