Достапни линкови

logo-print

Ричардсон во посета на Северна Кореа


Гувернерот на американската држава Њу Мексико Бил Ричардсон денеска почнува неофицијална посета на Северна Кореа. Стејт департментот соопшти дека тој не носел никаква порака од американската влада до режимот во Пјонгјанг. Ричардсон веќе неколку пати престојувал во Северна Кореа, а оваа следува по разговорите во Кина.
XS
SM
MD
LG