Достапни линкови

logo-print

Путин на телевизија одговара на прашања од граѓаните


Рускиот премиер Владимир Путин денеска одговара на прашања на руските граѓани на телевизиска емисија, што се претвори во годишен настан. Се очекува, Путин да го потенцира закрепнувањето од економската криза и економскиот раст од 3,8 отсто во 2010 година.
Според најавите, мали се шансите Путин да сигнализира дека повторно ќе се кандидира за претседател во 2012 година.
XS
SM
MD
LG