Достапни линкови

logo-print

Излагање на Обама за политиката кон Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе има големо излагање за неговата политика кон Авганистан. Обама е под притисок да им покаже на Американците дека зголемувањето на бројот на војници во Авганистан вроди со плод и оти ќе го одржи ветувањето дека Американците ќе почнат да се повлекуваат од Авганистан во јули 2011 година.
Се очекува, Обама да соопшти дека има одреден напредок, но оти треба време за да се видат резултатите.
XS
SM
MD
LG