Достапни линкови

logo-print

Претепан руски активист за човекови права


Рускиот активист за човекови права, адвокатот Евгениј Бобров го изгубил видот на едното око, откако бил нападнат во близина на неговиот дом во едно московско предградие, соопшти руската организација за заштита на човековите права Меморијал. Адвокатот не бил ограбен, па се претпоставува дека нападот е поврзан со неговата работа.
XS
SM
MD
LG