Достапни линкови

logo-print

Израелски шпионски уреди во планините над Бејрут


Либанската армија соопшти дека пронашла два израелски шпионски уреда во планините над главниот град Бејрут. Армијата соопшти дека со уредите, меѓу кои и ласери со домет од 20 километри, Израел можел да ги набљудува местата означени за напад.
Кратко по објавата израелски воени авиони во низок лет надлетаа над градови во јужен Либан.
XS
SM
MD
LG