Достапни линкови

logo-print

Турски студенти се судрија со полицијата


Група турски студенти при протести против премиерот Реџеп Таип Ердоган, се судрија со полицијата во универзитетот во Анкара каде што Ердоган учествувал на конференција.Новинските агенции јавуваат дека полицијата употребила солзавец и ги опколила студентите, кои фрлале камења врз чуварите на универзитет.Студентите протестираат против мешањето на владата во назначувањето декани на универзитетите.
XS
SM
MD
LG