Достапни линкови

logo-print

ОН ги укина санкциите за Ирак


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ги укина најголем дел од санкциите кон Ирак што беа воведени во времето на Садам Хусеин.Советот му даде зелено светло на Ирак да работи на развој на нуклеарна програма за цивилни потреби.
XS
SM
MD
LG