Достапни линкови

logo-print

Случајот со Санадер нема да влијае на преговорите на Хрватска со ЕУ


Шефот на делегацијата на Европската комисија во Хрватска Пол Вандорен денеска во Сплит ја отфрли можноста дека случајот со поранешниот хрватски премиер Иво Санадер, кој се наоѓа во притвор во Австрија, влијае на преговорите на земјата со ЕУ. Тој додаде дека Европската Комсија не коментира одделни случаи и го поздравува ставот на хрватските власти дека никој не е над законот.
XS
SM
MD
LG