Достапни линкови

logo-print

Интерпелација за министерката за култура


Македонскиот парламент денеска ќе расправа за интерпелацијата за министерката за култура Елизабета Канческа Милевска, поднесена од СДСМ поради изчезнувањето на тендерска документација. Министерката ги демантира ваквите наводи.
XS
SM
MD
LG