Достапни линкови

logo-print

Блокирани веб страници за вработените во воздушните сили на САД


Американските воздушни сили, на своите вработени им ги блокирале интернет страниците на кои се објавени тајните дипломатски документи, што ги обелодени Викиликс. Меѓу блокираните се и веб страниците на Њујорк Тајмс и Гардијан. Портпарол на воздушните сили изјави дека вкупно се блокирани 25 интернет страници.
XS
SM
MD
LG