Достапни линкови

logo-print

Шефот на српската дипломатија во Русија


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ денеска ќе престојува во посета на Москва, каде што ќе се сретне со својот руски колега Сергеј Лавров. На средбата ќе стане збор за билатералните односи, ситуацијата на Балканот и Косово, како и за меѓународната соработка. Јеремиќ ќе се сретне и со шефот на одделението за меѓународни односи на Руската православна црква, владиката Иларион.
XS
SM
MD
LG