Достапни линкови

logo-print

Асанж ослободен со кауција


Демонстрант бара ослободување на Асанж

Демонстрант бара ослободување на Асанж

Британскиот суд го ослободи со кауција од 200 илјади фунти основачот на Викиликс Џулијан Асанж.Судијата побарал Асанж да ги почитува строгите правила за ослободувањето со кауцијата. Повеќе детали не се соопштени.
Новинските агенции јавуваат дека пред зградата на судот се собираат голем број на луѓе во знак на поддршка.
Асанж помина една недела во притвор откако сам и се предаде на полицијата поради меѓународната потерница по него за сексуално насилство.
XS
SM
MD
LG