Достапни линкови

logo-print

Состанок во Скопје во рамките на Јадранската повелба


Македонското министертво за надворешни работи соопшти дека утре во Скопје ќе се одржи состанок на партнерската комисија во рамките на Јадранската Повелба на кој ќе присусутвуваат шефовите на дипломатија на земјите од Западен Балкан и САД. Во соопштението е наведено дека поканети се и министрите на Србија и Косово. На состанокот ќе се разговара за евроатланската интеграција на регионот по Самитот на НАТО во Лисабон.
XS
SM
MD
LG