Достапни линкови

logo-print

Берлускони ќе остане премиер


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ја доби довербата на денешното гласање во Долниот дом. Довербата ја доби со само три гласа разлика, 314 пратеници гласаа „за“ додека 311 беа против. Претходно се гласаше во Горниот Дом на Парламентот каде коалицијата на Берлускони има мнозинство.
XS
SM
MD
LG