Достапни линкови

logo-print

Чернобил догодина туристичка атракција


Украински претставници соопшти дека планираат во наредната година да отворат за туристи делови од забранетата зона околу поранешната нуклеарна централа Чернобил. Експерти определуваат туристички траси кои би биле безбедни, по што туристите би можеле да го посетат местото на најголемата цивилна нуклеарна катастрофа.
XS
SM
MD
LG