Достапни линкови

logo-print

САД честита за изборите на Косово


Амбасадата на Соединетите Американски држави во Приштина им ги честита мирните избори на граѓаните на Косово кои се одраз на демоартијата во земјата. Во соопштението од амбасадата е наведено дека изборниот процес бил ефикасен со мали исклучоци и ги охрабрува сите набљудувачи кои биле сведоци на какви било нерегуларности да ги искористат правните механизми.
XS
SM
MD
LG