Достапни линкови

logo-print

Тинејџери избоделе до смрт имигрант во Москва


Руската полиција денеска соопшти еден киргистански работник бил избоден до смрт од група тинејџери додека додека тројца азербеjџански работници се тешко повредени во Москва. Инцидентот се случил пред националистичките протести викендов. Протестите во саботата на кои учетвуваа илјадници фудбалерски навиначи и националистички групи предизвикаа нереди и оставија зад себе две жртви. Полицијата претпоставува дека убиството на работникот е одмазда за минатонедeлното убиство на фудбалски навивач на Спартак.
XS
SM
MD
LG